رد کردن لینک ها

اینستاگرام : ملکه انگلیس اولین پست خود را ارسال کرد

ملکه انگلیس پس از 5 سال دوری از شبکه های اجتماعی بالاخره اولین پست اینستاگرام اش را با موضوع نمایشگاه تابستانی موزه علم در لندن منتشر کرد و خبرساز محفل های خبری شد. .

ملکه الیزابت دوم که طولانی‌ترین دوره فرمانروایی و درازترین عمر را در بین حکمرانان بریتانیا و طولانی‌ترین دوره سلطنت را بین ملکه‌های سلطنتی و حاکمان زن جهان داشته، مسن‌ترین و قدیمی‌ترین پادشاه کنونی جهان است برای اولین بار پس از پنج سال پیش که اولین توییت خود را در توییتر منتشر کرد حالا در اینستاگرام با انتشار پستی در رابطه با موزه علم خبر ساز شده است. البته باید بدانیم که ملکه انگلیس 92 سال سن دارد و نباید انتظار سلفی های معمول را که سلبریتی ها در توییتر قرار میدهند را از او داشته باشیم.

برنامه اینستاگرام که در ابتدا تنها شبکه اجتماعی مفرح محسوب میشد و با خریده شدن توسط فیس بوک به یک پلتفرم بازاریابی قدرتمند تبدیل شد، حالا با متصب کردن افراد سرشناسی همچون ملکه انگلیس با مردم عادی به پلی ارتباطی میان خاندان سلطنتی، سلبریتی ها، بیزینس من های موفق و دیگر افراد تاثیرگذار دنیا و مردم عادی تبدیل

اینستاگرام پلی میان مردم و افراد سرشناس :

اینستاگرام که حالا به عنوان مدیومی بسیار موفق میان مردم و دیگران میباشد و گاها به عنوان رسانه ای خبری نیز عمل میکند قبل ها نیز شاهد فعالیت افراد سرشناس از خانواده سلطنتی انگلیس بوده است. لازم است بدانیم ملکه الیزابت دوم، حاکم انگلیس با وجود سن بالا با تکنولوژی غریبه نیست و قبلا از توییتر و حتی سرویس ایمیل هم استفاده کرده بود. وی در سال 2014 اولین توییت خود را با موضوعی تقریبا مشابه با موضوع پست اینستاگرام خود ارسال کرده بود و حالا پس از 5 سال با ارسال کردن اولین پست اینستاگرام خود توانسته است در دنیا خبر ساز شود.

پست او که در حال حاضر بیش از 32 هزار لایک در اینستاگرام خورده است، عکس نامه ای از سال 1843 است که چالرز بابیج  به جد بزرگش شاهزاده آلبرت نوشته است.

 

چارلز بابیج فیلسوف تحلیلگر و ریاضیدان انگلیسی و نخستین کسی بود که ایده یک ماشین محاسبه گر برنامه‌پذیر را ارائه داد، رایانه بر اساس موتور تجزیه و تحلیل (آنالیتیکال) چارلز بابیج پایه ریزی شده است. این ایده در قرن هجدهم شکل گرفت، در دههٔ ۱۹۴۰ به بهره‌برداری رسید و تا دهه ۱۹۸۰ استفاده از رایانه فراگیر شد و از بابیج به عنوان پدر علم کامپیوتر یاد

در این نامه که ملکه انگلیس عکس آن را در اینستاگرام به اشتراک گذاشته است،  بابیج گزارشی از موتور آنالیز اطلاعاتش (اولین کامپیوتر تاریخ) که اولین برنامه نویس تاریخ آیدا لاویس، دختر یکی از لردهای انگلیسی ساخته است به ملکه ویکتوریا و پسرش شاهزاده آلبرت میدهد.

شرح متن زیر این پست به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام به این صورت است :

“امروز افتخار داشتم که در مورد بچه ها و علم کامپیوتر بیشتر بدانم و کار شایسته ای هست که این عکس را در اینستاگرام به اشتراک بگذارم، در موزه علم که مدت درازی به تکنولوژی و خلاقیت خدمت کرده است و همواره الهام بخش نسل بعدی مخترعان بوده اند.”

 

با خوره همراه باشید.

منبع

اینستاگرام : ملکه انگلیس اولین پست خود را ارسال کرد
3.6 (72.5%) 8 votes