رد کردن لینک ها

پرفالوور ترین برندهای اینستاگرام و چه چیز میتوان از آنها یاد گرفت ؟

از سال 2012 و موقعی که فیسبوک اینستاگرام رو خریده، این برنامه از یه برنامه مفرح مختص سلفی گرفتن و اشتراک گذاشتن عکس به یه پلتفرم درجه یک برای بازاریابی از طریق محتوای تصویری تبدیل شده. با معرفی قابلیت های کلیدی مثل ویدیو، استوری و IGTV اینستاگرام حالا با داشتن 1 میلیارد کاربر ماهانه فعال از قوی ترین پلتفرم ها میان شبکه های اجتماعی محسوب میشه.

محبوبیت روز افزون اینستاگرام به برندها اجازه میده تا یه رابطه احساسی میان خودشون و مخاطب های بیشمارشون بسازن و از این طریق به فروش و سوددهی بیشتر برسن و بعضی از برندها به قدری توی ارتباط تصویری با مخاطب قدرتمند عمل میکنند که تونستن ده ها میلیون فالوور جذب بکنن.

 

تو مقاله زیر 8 تا از پر فالوور ترین اکانت های اینستاگرام رو بهتون معرفی میکنیم و با بررسی محتوای پیجشون میفهمیم که چطوری تونستن میلیون ها فالوو رو به خودشون جذب کنن.

 

نکته :

این مقاله در رابطه با بیزنس اکانت های با بیشترین فالوور هست و اکانت های شخصی و سلبریتی ها رو به دلیل اینکه قصد داشتیم از لحاظ تکنیک بازاریابی اونها رو بررسی کنیم توی این لیست لحاظ نشدن. پس متعجب نشید اگه اکانت افرادی مثل کریستیانو رونالدو با 157 میلیون فالوور توی این لیست نیست.

 

8 اکانت پر مخاطب اینستاگرام :

 

اینستاگرام –  286 میلیون فالوور

نشنال جئوگرافیک – 104 میلیون فالوو

نایکی – 85 میلیون فالوور

رئال مادرید –  69 میلیون فالوور

9گَگ – 50 میلیون فالوور

ناسا – 39 میلیون فالوور

اِن بی اِی – 34.7 میلیون فالوور

شَنِل – 30.1 میلیون فالوور

اینستاگرام

تعداد فالوور : 286 میلیون نفر

اینستاگرام مثال خیلی خوبی برای برندهایی محسوب میشه که میخوان با مخاطب هاشون ارتباط مستقیم داشته باشن. با دوباره پست کردن محتواهایی که درخور و دیدنی هستند از اکانتهای دیگه، اینستاگرام به فالوور هاش نشون میده که اگه توانایی و خلاقیت کافی برای دیده شدن رو این پلتفرم رو دارن، اینستاگرام حاضر به کمک کردنشون هست.این کار باعث میشه برندها و افراد معمولی برای تولید محتوای گیرا و درگیر کننده بیشتر وقت و انرژی بذارن تا بتونن توجه مخاطب رو جلب کنن.

 

سوای از این مطالب ایسنتاگرام در پروموت کردن استوری ها و IGTV های سلبریتی ها، حیات وحش و رویدادهای فرهنگی بسیار موفق عمل میکنه. اوتا با پست کردن محتوای تالیفی و اورجینال تبلیغات رویدادهای آینده رو میکنن، اما اینکار رو به قدری بدیعانه انجام میدند که اصلا تبلیعات به نظر نمیاد بلکه تو برخی موارد پست تولید شده توسط اینستاگرام حتی از رویداد تبلیغ شده هم جالب تره.

نشنال جئوگرافیک

تعداد فالوور : 104 میلیون نفر

 

نشنال جئوگرافیک با استعدادترین عکاس های دنیا رو استخدام میکنه. بنابراین پیج اینستاگرام اونها همیشه پر از عکس های شگفت انگیز از طبیعت، نمای شهرها و زندگی پیرامون ما هست. اما فقط عکس های فوق العاده نیستن که باعث شدن نشنال جئوگرافیک بتونه بیشتر از 102 میلیون فالوور برای خودش جمع کنه.

معروفیت نشنال جئوگرافیک بخاطر معتبر بودن مقاله هایی که در اختیار مخاطب میذاره، بخاطر داستان سرایی معرکه و درگیر کننده ای هست که تو تمام مقاله هایی تالیفی نشنال جئوگرافیک به چشم میخوره، هستش! بنابراین کپشن تمام پست های نشنال جئوگرافیک داستان هایی درگیر کننده خلاقانه و مرتبط به عکس هستند که باعث میشن مخاطب همیشه تشنه پست جدید از این رسانه باشه.

احترام به شعور مخاطب :

سوای پست های درگیر کننده نشنال جئوگرافیک با استفاده از استوری، هایلایت و IGTV  کاربرها رو به سوی وبسایت خودش که مقاله ها و ویدیوهای کامل رو در اون قرار میده راهنمایی میکنه. اما از اونجایی که نشنال جئوگرافیک میدونه کاربران حاضر به ترک کردن اپلیکیشن اینستاگرام نیستن، پس به جای ترغیب مردم با تصاویر اغواگرانه و کلیک گرفتن از کاربر آنها خلاصه ای از مفاله یا ویدیویی که در حال تبلیغ آن هستند رو در غالب استوری یا IGTV به اشتراک میذاره و این کار باعث اعتماد سازی کاربر و افزایش فالوور پیج نشنال جئوگرافیک میشه.

استراتژی نشنال جئوگرافیک، برای بازاریاب ها و صاحبان کسب و کار روشن میکنه که این مساله ضروری هست که شما مخاطب خودتون رو جایی که هستند راضی نگه دارید و تلاش نکنید با حربه و فریب و زور اونها رو به جایی که خودتون میخواید راهنمایی کنید. اگر مردم در نهایت به وبسایت شما بیان و باعث بشن ترافیک و رفت و آمد وبسایتتون زیاد بشه اتفاق خوشحال کننده ای هست. اما شما باید نهایت تلاش خودتون رو بکنید که مخاطب خودتون رو جایی که دوست دارند باشند، یعنی داخل محیط اینستاگرام، راضی نگه دارید، حتی اگر نتیجه ترافیک کمتری برای وبسایتتون باشه!

 

این پست آپدیت میشود .

با خوره همراه باشید.

 

منبع

پرفالوور ترین برندهای اینستاگرام و چه چیز میتوان از آنها یاد گرفت ؟
3.9 (77.14%) 7 votes