رد کردن لینک ها

فالور فیک؟ هرگز!

فالوورهای ایرانی و واقعی

فالوورهای فیک پیجتون ریختن؟ یا شایدم هنوز به شما نرسیده؟ اگه به صفحه خیلی از بازیگرا و سلبریتی های این روزهای اینستاگرام نگاه کنین متوجه میشین که تعداد فالوورهاشون به جای زیاد شدن در حال کاهشه. اونم نه در حد هزارتا بلکه صدها هزار کاهش! فکر میکنین چرا؟ بله، چون فالوور فیک خریده بودن! این خبر اگه نگرانتون کرده بدونین که هنوزم دیر نشده. ماهی رو هروقت از آب بگیرین تازست. هنوزم میشه با راه های مختلفی به جمع کردن فالوور واقعی پرداخت.

فالوور واقعی در مقایسه با فالوور فیک

از قدیم هممون سعی داشتیم که کالای با کیفیت و اصلی (به قولی اورجینال) بخریم. امان از کشور دوست و همسایه چین! از وقتی چین وارد بازار شد جنس بی کیفیت و تقلبی هم زیاد و زیادتر شد. همین روند خودشو تو اینستاگرام هم پیدا کرد و اسمش شد فالوور فیک! اما فالوور فیک دقیقا یعنی چی؟

فالوور فیک

فالوور فیک به فالووری میگن که در واقع وجود خارجی نداره! یعنی چی نداره؟ یعنی شخص خاصی برای خودش اون پیج رو نساخته. پس چه شکلی پروفایل داره؟ یه شخصی اومده هزاران هزار از این اکانت ها رو ساخته که بعدا به من و شما بفروشه. در نتیجه شما از اون اکانت ها مشتری که هیچی حتی یک آدم واقعی هم پیدا نمیکنید که بخواد پست هاتون رو لایک کنه یا اصلا ببینه.

آیا فالوور فیک به دردیم میخوره؟ دروغ چرا، میخوره! به چه دردی؟ به درد اون سری از دوستانی که تعداد فالوور پیجشون کمه و احساس می کنن ممکنه زشت باشه این تعداد. برای مثال موقعی که شما پیج فروش دست سازه های خودتون رو دارین و 100 تا فالوور هم بیشتر ندارین. در اینجا بعضی از مشتری هاتون ممکن هست بهتون به خاطر فالوور پایین اعتماد نکنن.

خب پس فالوور فیک بخریم؟ هرگز! ای بابا همین الان گفتین که به درد میخوره! بله بدرد میخوره ولی وقتی از عوارضش مطلع بشین به هیچ وجه ازش استفاده نمیکنین!

چه عوارضی داره فالوور فیک؟ عوارض استفاده از فالوور فیک همین بس که در این چند ماه اخیر تمام اکانت هایی که فالوور فیک داشتن اول از همه اکثر فالوورهای فیکشون پاک شد (یعنی هرچی رشته کرده بودن پنبه شد!). دوما هرکسی فالوور فیک بخره یک معضل همیشگی داره و اون چیه؟ اینکه پست هاش به مرااااتب کمتر دیده میشه؟ چه ربطی داره؟

الگوریتم اول اینستاگرام در مواجه با فالوور فیک: اینستاگرام علاوه بر پاک کردن فالوورهای فیک از یک الگورتیم ضد فالوور فیک هم استفاده میکنه به این شکل: فرض کنین شما 1000 فالوور واقعی دارین و جدیدا اقدام به خرید 10 هزار فالوور فیک کردین. تا همین دیروز پست های شما متوسط 50 تا لایک میخوردن از امروز وقتی چک میکنین میبینین به زور به 30 تا لایک میرسن. این اتفاق چه شکلی افتاده؟ اینستاگرام میاد و به حدود 10% از فالوورهای پیجتون پست های شما رو نشون میده. وقتی اون ها پست رو لایک کنن میاد و به بقیه هم اون رو نشون میده. خب پس یعنی اگه اون اولیا لایک نکنن به بقیه نشون نمیده؟ چرا میده ولی نه اون بالا بالاها! یعنی وقتی شما اینستاگرامتون رو باز میکنین هیچ وقت پست پیجی که فالوور فیک زیادتری نسبت به فالوور واقعی داره رو اول نمیبینین. مگه اینکه شما جزو اون 10% باشین! خب فکر کردین همین بود؟ نه بازم بدتره! به ادامه سیاه چاله فالوور فیک دقت کنین:

الگورتیم دوم اینستاگرام در مقابله با فالوور فیک و همچنین افرادی که اقدام به انتشار محتوای زرد می کنند (من بهش میگم سیاه چاله فالوور فیک): تا حالا شده پیجی رو چند وقت لایک نکرده باشین و بعد از یه مدتی اصلا عکسی ازش ندیده باشین؟ درسته شما به خاطر محتوای نامناسب اون پیج عملا اون پیج رو جزو لیست سیاه خودتون بردین ولی بدون اینکه اون شخص رو بلاک یا آنفالو کرده باشین. برای مثال از عکس های فلان دوستتون خوشتون نمیاد پس لایکش نمیکنین ولی زشته که آنفالوش کنین دیگه نه؟ 😀 خب حالا مشکل چه ربطی به فالوور فیک داره؟ طبق الگورتیم اول اینستاگرام که توضیح دادم، اگه یه سری افراد پستتون رو لایک نکنن عملا پست های شما رو با توجه به الگورتیم دوم بهشون نشون نمیده. خب حالا فرض کنین اون سری افراد دقیقا فالوورهای واقعیتون بودن که به خاطر اینکه از شانس بدشون جزو اون 90% بقیه فالووراتون هم هستن پستی رو از شما رو ندیدن که لایک کنن و بعد هم چون لایک نمیکنن عملا پست شما رو دیگه نمیبینن! تبریک میگم شما تونستین فالوورهای واقعی خودتون هم نابود کنین :))

 

فالوور واقعی

فالوور واقعی به فالووری میگن که در اصل وجود داره! این یعنی اینکه شما، فامیلتون، دوستاتون و هر شخص ویا برندی که از اینستاگرام در حال استفاده هستین یک صفحه مشخص دارین که بهش میگیم پیج و کاملا هم واقعی و حقیقی هستین!

آیا فالوور واقعی به دردیم میخوره؟ معلومه که میخوره! فالوورهای واقعی در واقع مشتری های شما، مصرف کنندگان محصولات شما و یا بازدیدکنندگان و لایک کنندگان پست های شما هستند.

خب پس فالوور واقعی بخریم؟ حتما! اما راه خریدن و یا بدست آوردن فالوور واقعی چی هست؟

راه های رسیدن به فالوورهای واقعی: فالوورهای واقعی رو میشه از چند روش زیر بدست آورد: (به تفصیل برای هرکدام توضیحاتی در صفحات خودشان داده خواهد شد.)

  • تبلیغات در پیج های پر بازدید
  • همکاری با اینفلوئنسرها (اشخاصی که فالوور زیادی دارند)
  • بازاریابی محتوا
  • استفاده از ربات
تبلیغات در پیج های پر بازدید:

هزینه بالا. بازدهی خیلی کم. زمان نتیجه گرفتن به سرعت (البته که نتیجه ای نمیگیرین!)

همکاری با اینفلوئنسرها (اشخاصی که فالوور زیادی دارند):

هزینه خیلی خیلی خیلی بالا. بازدهی خیلی خوب. زمان نتیجه گرفتن به سرعت.

بازاریابی محتوا:

هزینه بالا. بازدهی متوسط. زمان نتیجه گرفتن خیلی زیاد.

استفاده از ربات:

هزینه خیلی خیلی کم. بازدهی خوب. زمان نتیجه گرفتن متوسط. 

خب پس با توجه به موارد بالا کدوم یکی رو انتخاب کنیم؟ کاملا بستگی به بودجه و زمانی که میخواین به نتیجه برسین داره!

کدوم یکی به صرفه تره؟ مطمئنا استفاده از ربات. دقت کنین که شما برای حداقل 1000 فالوور در ماه مبلغی کمتر از 50 هزار تومان میپردازین در حالی که ارزونترین تبلیغ از 100 هزار تومان بیشتره و به جرات بیشتر از 50 فالوور هم بهتون نمیده. یا فرضا تبلیغ با اینفلئونسرها حدودا براتون 5 میلیون تا 10 میلیون هزینه بر میداره و در عوضش بین هزار تا 5 هزار فالوور براتون جذب میکنه. بازاریابی محتوا فارغ از زمان نتیجه گیریش که حداقل 6 ماه و بعضا تا 2 الی 3 سال زمان میبره، در تمام این مدت براتون هزینه بردار هست (در صورت داشتن خلاقیت و زمان برای انتشار یک پست روزانه خوب باید ماهی حداقل 1 میلیون تومان هزینه کنید) ولی نتیجه ش رو در ماه ها و سالهای بعدش خواهید دید.

چه عوارضی داره فالوور واقعی؟

عوارض که نداره همش فایدس! با خیال راحت به دنبال فالوور واقعی باشید 🙂

فالوور واقعی با ربات اینستاگرام خوره

اما این همه صحبت کردیم غافل از اینکه بهتون بگیم که ما اولین بار در ایران تونستیم ربات اینستاگرامی رو طراحی کنیم که جذب فالوور کاملا واقعی و ایرانی داشته باشه و از امکانات بی شماری هم برخوردار باشه.
البته چون در سال های اول صرفا برای آژانس های تبلیغاتی همکار این ابزار رو ارائه دادیم، کمتر برای مشتری‌های حقیقی و شخصی کار کردیم. اما در دو سال گذشته چندین هزار مشتری خوبمون که همیشه به ما لطف داشتن وادارمون کردن که این پنل رو به صورت عمومی تری هم انشار بدیم. که حاصلش شد ربات اینستاگرامی خوره.

در این جا فقط لازم به ذکر هست که اشاره کنیم در ربات خوره به دلیل اینکه صرفا از طریق فالو آنفالو لایک کامنت و دایرکت با بقیه ارتباط برقرار میشه تمام فالوورهای جذب شده 100% واقعی و ایرانی هستن مگر اینکه خودتون هدفهایی که انتخاب میکنین از خارج از کشور باشه.