رد کردن لینک ها

اینستاگرام : 5 نکته که نمیدانستید

سال 2010 با منتشر شدن اینستاگرام روی گوشی ها دنیای شبکه های اجتماعی زیر و رو شد. حالا بعد از 9 سال همه ما درگیرش هستیم و همیشه در حال گذروندن وقتمون توی این شبکه اجتماعی هستیم. ما حتی میتونیم خودمون رو طرفدار دو آتشه اش بدونیم. اما وقتی بیشتر در مورد تاریخچه اینستاگرام تحقیق کردیم فهمیدیم اونقدرها هم که فکر میکنیم راجع بهش اطلاعات نداریم.

از اونجایی که میدونیم شما هم اندازه ما طرفدار این شبکه اجتماعی پرترافیک هستید، پس یه سری از حقایقی که فهمیدیم رو با شما به اشتراک میذاریم 😊

 

1 . اینستاگرام عکس های مربعی 1 در 1 رو مد کرد!

با اینکه الان هر مدل عکس و ویدیویی رو میشه توی اینستاگرام به اشتراک گذاشت اما یه زمانی اینستاگرام به شما فقط اجازه میداد عکس های مربعی 1 در 1 رو توی صفحه خودتون پست کنید.

سال 2015 اینستاگرام بالاخره از مواضع خودش پایین اومد و به کاربرا اجازه داد عکس هایی با سایز های دیگه هم توی فید خودشون با مردم به اشتراک بذارن.

 

2. این شبکه تنها 2 ماه بعد از انتشارش، یک میلیون کاربر داشت!

اینکه بگیم اینستاگرام بعد از انتشارش مثل یه موشک رو به بالا رفت در حقش کم لطفی کردیم. استقبال مردم از این برنامه در زمان انتشارش به قدری بالا بود که زمانی که 2 ماه از اومدن این برنامه گذشته بود به راحتی بالای 1 میلیون کاربر داشت.

بعد از گذشتن یک سال از انتشارش ، کاربرای این برنامه 10 میلیون نفر گزارش شدن. ویکیپدیای اینستاگرام سال 2017 تعداد کاربرهای فعال این شبکه رو 800 میلیون نفر گزارش کرده.

 

3. رکورد لایک خوردن یک عکس متعلق به عکس یه تخم مرغ هستش!

اوایل سال 2019 اکانت @world_record_egg به سلطنت کایلی جنر به عنوان رکورددار لایک در شبکه های اجتماعی پایان داد و بیشترین لایک رو در تاریخ اینستاگرام ازآن خودش کرد. این عکس در حال حاضر بالای 50 میلیون لایک خورده. قابل باور نیست نه؟ میتونید خودتون برید ببینید تا باورتون شه.

حقایق اینستاگرام

 

4. اینستاگرام در اصل یه کلمه ترکیبی و بی معنیه!

میخوایم شما رو به مدرسه گرامر ببریم! کلمه ترکیبی یا portmanteau به کلمه ای میگن که دو تا کلمه با مفهوم مختلف رو با هم ترکیب میکنن و یه کلمه جدید میسازن. اینستاگرام هم از این مقوله خارج نیست. اینستاگرام ترکیب دو تا کلمه instant camera به معنی دوربین فوری و telegram به معنی تلگرام هستش.

 

5. این برنامه موفقیتش رو مدیون برنامه Foursquare هست.

اپلیکیشن Foursquare رو یادتونه؟ ما هم تقریبا یادم رفته بود این اپلیکیشن وجود داره تا وقتی که توی ویکی پدیای اینستاگرام دیدیمش.

فوراسکوئر اپلیکیشنی بود (یا هست) که به دوستاتون نشون میده شما الان کجا هستید و به شما کمک میکنه دوستاتون رو پیدا کنید. برنامه نویس های اصلی اینستاگرام اقای کوین سیستروم و مایک کریگر اوایل روی برنامه ای به نام Burbn برای اشتراک عکس کار میکردن که وقتی دیدن پروژه اشون خیلی شبیه فوراسکوئر شد از ساختش دست کشیدن.

بعدها اینستاگرام از سیستم مکان یابی فوراسکوئر برای تگ کردن لوکیشن های عکسها شروع به استفاده کرد. اما سال 2014 یعنی دو سال بعد از خریده شدنش توسط فیس بوک دیگه از این سرویس فوراسکوئر استفاده نکرد و به Facebook Location برای سرویس مکان یابی رو آورد.

با خوره همراه فمراه باشید

منبع

اینستاگرام : 5 نکته که نمیدانستید
3.6 (72.5%) 8 votes